ponedjeljak, 13 jun 2016 16:03

Baranin zlatni, Goranovic srebrna u Grosetu

Istorijski dan za crnogorski paraolimpijski pokret u Crnoj Gori - na Evropskom prvenstvu u italijanskom Grosetu, crnogorski paraolimpijci osvojili su dvije medalje, prve u istoriji za našu zemlju!

Radmilo Baranin od juče sija zlatnim sjajem, jer je postao novi prvak Evrope u bacanju koplja u kategoriji f34. Baranin je postavio i lični rekord - bacio je 20,17 metara u četvrtoj seriji.

Drugi je bio Rus Sergej Djordita sa 17,16 m, a treći Čeh Dvorak Martin sa 16,22...

13062016 mar

U danu koji je nadoknadio sav nedostatak sportske sreće koju godinama nisu imali naši paraolimpijci, srebrnu medalju osvojila je Marijana Goranović u bacanju kugle. Goranović je kuglu bacila 6,93 metra (535 poena), što je i njen lični rekord, koji je tokom takmičenja popravljala čak pet puta!

Zlato je osvojila Poljakinja Slivinska iz kategorije f40 sa 6,32 m (672 boda), dok je treća bila Ruskinja Podpalmaja sa 4,99 m (336 bodova).Zlato je osvojila Poljakinja Slivinska iz kategorije f40, dok je treća bila Ruskinja Podpalmaja.

Ovo su prve medalje u istrorji crnogorske paraolimpijske atletike.