nedjelja, 09 jun 2019 07:59

Bez medalje drugog takmičarskog dana

Crnogorski atletičari bez medalje završili su drugi takmičarski dan Gran prija u italijanskom Grosetu.
 Najbolji rezultat ostvario je Miloš Spaić u bacanju kugle spojenih kategorija F11-12 (osobe sa smetnjama vida) sa novim ličnim rekordom 10,78 metara zauzevši šesto mjesto u konkurenciji 12 takmičara.
 U istoj disciplini Mirnes Ramovic je bio deveti (9,73), dok je Nikola Nikolić završio kao desetoplasirani (8,90).
 U bacanju kugle iz stolice kategorije F32-34 Danilo Gojković je hicem od 6,03 metra zauzeo šesto mjesto od osam takmičara.
 Sjutra, posljednjeg takmičarskog dana, Ramović i Nikolić nadmetaće se u bacanju diska u kategoriji F11-12, Gojković će bacati koplje u kategoriji F 34, a Rajković kuglu u kategoriji F54.
 Rajković je juče sa ličnim rekordom osvojila bronzanu medalju u bacanju koplja iz stolice hicem od 13 metara i 59 centimetara.