četvrtak, 11 novembar 2021 13:06

Crnogorski golbalisti za sedmo mjesto

Golbal reprezentacija Crne Gore igraće za sedmo mjesto na Evropskom prvenstvu A divizije u Samsunu.

Crnogorski golbalisti poraženi su danas u razigravanju za plasman od petog do osmog mjesta od Belgije 6:5.

Pobjednika meča odlučio je zlatni gol u drugom produžetku.

Utakmica je u regularnom toku završena neriješeno 5:5, a promjene rezultata nije bilo ni nakon dodatna tri minuta.

U uzbudljivom meču, Belgija je 34 sekunde prije kraja regularnog toga povela 5:4, a desetak sekundi kasnije imala je penal da riješi pitanje pobjednika.

Nije ga realizovala, pa je Crna Gora 20 sekundi prije kraja izborila produžetke.

Crnogorski golbalisti za sedmo mjesto i opstanak igraće, sjutra u osam sati i deset minuta, protiv Finske, koja je u razigravanju poražena od Rusije 10:5.

Bolji iz tog duela izboriće opstanak, dok će se poraženi priključiti Grčkoj i Španiji, koje su već poslije grupne faze izgubile status člana A divizije.

Crna Gora i Finska u Samsunu bili su rivali i u grupi, a duel petog kola pripao je finskim golbalistima 9:8.