ponedjeljak, 17 oktobar 2022 09:23

Novi lični rekord Maje Rajković u Zagrebu

Paratletska reprezentacija Crne Gore je imala uspjesan nastup na sankcionisanom  Para atletskom mitingu u Zagrebu.
Na atletskom stadionu Mladost  u disciplini bacanja koplja u spojenim kategorijama  F33-54-55-56 zlatnu medalju osvojila je crnogorska atletičarka Maja Rajković rezultatom od 14.24 m.Rajkovicka je osim osvajanja zlatne medalje uspjela da popravi i lični rekord i prvi put u karijeri prebaci 14 m. Drugo mjesto osvojila je Miroslava Obrova s rezultatom 16.55 m, dok je bronzano odličje poslo u ruke Ane Jelenic koja je bacila koplje do 7.53m.

U disciplini bacanje kugle kategorije F 20-37-38-40-41 Marijana Goranović osvojila je srebrnu medalju bacivsi kuglu 6.57m.Ispred nje se nasla Ivana Purkic rezultatom 9.24, dok je stepenicu nize na pobjednickom postolju zauzela Petra Struklec s bacenih  5.65m.
U disciplini bacanje diska kategoriji F 40-41 Marijana Goranović je  zauzela trecu poziciju rezultatom 17.08 m .Prvo mjesto zauzela je Ivana Purkic s 23.34 m i drugo mjesto Petra Struklec s 15.04 m.

Predstavnik Cne Gore u disciplini bacanja kugle kategorije F11 Miloš Spaic je zauzeo 4.mjesto s hicem od 10.72 m.
Zlatnu medalju osvojio je Erik Fabian Kaurin rezultatom 14.15m, dok je srebro uzeo Matija Sloup s 9.12 m.Bronzanu medalju je osvojio reprezentativac Srbije Stefan Dimitrijevic s 13.54.

Veljko Cegar:,,Sjajan rezultat Maje Rajković,osvojena zlatna medalja i popravljen lični rekord su samo rezultat istrajnog rada i motivisanosti.Ovo predstavlja veliki podstrek za nju licno,ali i za ostale njene kolege da jos marljivije treniraju.Zadovoljan sam i rezultatima Goranovicke i Spaica na samom kraju ovog dijela takmicarske sezone,i siguran da ce biljeziti sve bolje rezultate u buducnosti".

Nastup para atletske reprezentacije Crne Gore na mitingu u Zagrebu,ciji se rezultati vrednuju za norme za Svjetsko prvenstvo 2023. i Paraolimpijske igre u Parizu 2024., finansira se po programu Paraolimpijskog komiteta Crne Gore za 2022.godinu koji je podržan od Ministarstva sporta I mladih.