utorak, 09 maj 2023 08:52

Stonoteniska reprezentacija u Laskom

Stonoteniska reprezentacija Crne Gore od sjutra  do nedjelje učestvovaće na međunarodnom turniru za osobe sa invaliditetom koeficijenta 40 u slovenačkom Laškom.

Crnu Goru ce predstavljati Filip Radović i Luka Bakić u kategoriji S10 i Slobodanka Gurešić u kategoriji S4 (osobe korisnici kolica).

Reprezentaciju će predvoditi treneri Vladimir Marić  i Čedomir Damjanović.

Turnir u Laškom jedan je od najjačih u svijetu i okupiće više od 400 stonotenisera iz 51 države svijeta.

Radović i Bakić na pobjedničkom postolju završili su nastup na Montenegro openu, koji je prošle sedmice odigran u Podgorici.

Radović je osvojio zlatnu medalju, efektnom pobjedom protiv Kineza Lian Haoa.

Bakić je nastup završio kao bronzani, nakon tri pobjede u grupi i porazom u polufinalu.

U kategoriji S10 prijavljen je 21 stonoteniser, od kojih je čak 14 od 15 najboljih na svjetskoj listi u toj kategoriji.U kategoriji 4 ce igrati 15 igračica.

Prošle sezone oba crnogorska stonotenisera osvojili su u Laškom medalje - Radović je bio srebrni, a Bakić bronzani.

Nastup crnogorske reprezentacije u Laškom finansira se po programu POK za 2023. godinu, koji je podržalo Ministarstva sporta i mladih.