nedjelja, 21 maj 2023 09:20

Uspješan prvi dan crnogorskih paraatletičara na ,,Serbia Open''

Atletičarka Maja Rajković osvojila je drugo mjesto, dok je Danilo Gojković bio treći, prvog takmičarskog dana međunarodnog paraatletskog sankcionisanog mitinga u Kruševcu.

Rajković, koja se takmičila u bacanju koplja iz specijalizovane stolice (kategorija F54), nastup je  završila hicem od 13 metara i 56 centimetara.

Preko 13 metara bila su joj tri hica, od šest koliko je bacila u Kruševcu.

Rajković, koja je nedavo bila najbolja u italijanskom Jezolu, bronzano odličje na podlednjem Evropskom prvenstvu u poljskom Bidgošču osvojila je sa rezultatom od 12 metara i 33 centimetra.

U istoj disciplini, plasman na pobjedničko postolje izborio je i Danilo Gojković (kategorija F34), koje je koplje bacio 19,49 metara.

Sjutra, drugog takmičarskog dana, na bacalište će

Marijana Goranović u bacanju diska u kategoriji F40-41(osobe niskog rasta).

U istoj kategoriji disk i kuglu bacaće i braća Marko i Vlado Terić i Ermin Slaković.

Paraolimpijac Miloš Spaić nadmetaće se u bacanju kugle u kategoriji F11 (osobe bez vida).

Crnogorske takmičare u Kruševcu predvodi trener Veljko Čegar.

Organizator mitinga je Paraolimpijski komitet Srbije, a nastup naših takmičara finansira se po programu POK-a, koji je podržalo Ministarstva sporta i mladih u 2023.godini.