srijeda, 15 jun 2016 16:05

U Grosetu intonirana crnogorska himna, Baraninu uručeno zlato, Marijani Goranović srebro

Dan nakon što su Radmilo Baranin i Marijana Goranović osvojili zlato, odnosno srebro na najbrojnijem paraolimpijskom Evropskom prvenstvu u atletici u istoriji, danas je u italijanskom Grosetu prvi put intonirana crnogorska himna.

Radmilu Baraninu je uručeno najsjajnije odličje u bacanju koplja, dok je Marijana Goranović dobila srebrnu medalju u bacanju diska.Baranin je u nedjelju postao novi prvak Evrope u bacanju koplja u kategoriji f34, pošto je postavio i lični rekord - bacio je 20,17 metara u četvrtoj seriji.

Drugi je bio Rus Sergej Djordita sa 17,16 m, a treći Čeh Dvorak Martin sa 16,22...

Srebrnu medalju osvojila je Marijana Goranović, a kuglu je bacila 6,93 metra (535 poena), što je i njen lični rekord, koji je tokom takmičenja popravljala čak pet puta!Zlato je osvojila Poljakinja Slivinska iz kategorije f40 sa 6,32 m (672 boda), dok je treća bila Ruskinja Podpalmaja sa 4,99 m (336 bodova).