ponedjeljak, 02 maj 2022 12:17

Uspješan vikend za plivače u Zadru

Mladi crnogorski plivaci su imali veoma uspjesan nasup na medjunarodnom Otvorenom para plivackom prvenstvu "Zadar 2022" .
Andrija Djurovic,clan plivackog kluba OSI "Talas" iz Budve osvojio je 4 zlatne medalje u kategoriji S9 u disciplinama 50m slobodno ,prsno,ledjno i delfin ,sto mu je donijelo i tri zlata i jedno srebro u generalnom plasmanu spojenih kategorija.
Iskra Dedivanovic,clanica podgorickog plivackog kluba OSI "Mako" je takodje u kategoriji S9 bila zlatna na 50m ledjno,dok je osvojila 2 bronze na 50m kraul i prsno.Njen klupski drug Miljan Loncar je u kategoriji S10 osvojio 2 zlatne medalje u disciplinama 50m kraul i 50m ledjno.
Nase takmicare su predvodili trener Bosko Radulovic i Admir Hadzibegovic.
U Zadru su nastupili plivaci iz 5 zemalja: Austrije, Bosne i Hercegovine, Slovenije, Crna Gore i domacina Hrvatske.Nastupilo je preko 100 plivača iz 15 klubova.
Organizator je bio Hrvatski paraplivacki savez.