ponedjeljak, 05 septembar 2022 09:25

Uspješno organizovano I Otvoreno regionalno prvenstvo u plivanju za osobe sa invaliditetom - ,,Podgorica Open 2022''

U organizaciji plivačkog kluba osoba sa invaliditetom Mako na otvorenom bazenu Sportskog centra Morača održano prvo otvoreno regionalno prvenstvo u plivanju za osobe sa invaliditetom - Podgorica open 2022.

Takmičenje je održano pod pokroviteljstvom Glavnog grada, Paraolimpijskog komiteta i Ministarstva sporta i mladih.

Učestvovalo je više od 30 takmičara iz četiri države - Crne Gore, Bosne i Hercegovine, Hrvatske i Grčke.

U disciplini 50 metara slobodnim stilom prvo mjesto osvojio je Sokratis Pliakos iz Spartakosa (32,68) u kategoriji S9.

U apsolutnoj konkurenciji slavio je ispred Leonarda Renića iz splitskog Cipala i Ismala Zulfija iz sarajevskog Spida.

U ženskoj konkurenciji najbrža je bila Iskra Dedivanović iz podgoričkog kluba Mako (45,90) u kategoriji S9.

Kao drugoplasirana završila je Kanita Šabanović (Spid) i Ivane Kićović (Mako).

Pliakos je bio najbrži i na 50 metara leđno i slavio u vremenu 40,14 sekundi, ispred klupskog druga Panajotisa Politidisa i Ismaila Barlova iz Spida.

U ženskoj konkurenciji Dedivanović je pobijedila u vremenu 54,16, ispred članica Spida Kanite Šabanović i Hene Godinjak.

Na 50 metara kod muškaraca najbolji je bio Ismail Barlov iz Spida (1:16,47), a pobjedničko postolje kompletirai su njegov klupski drug Nedim Njemčević  i Baldo Jurišić iz splitskog Cipala.

U ženskoj konkurenciji Iskra Dedivanović ostvarila je rezultat minut, tri sekunde i 34 stotinke.

Na 50 metara delfin pobijedio je takmičar Spida Ismal Zulfić (50,65), ispred  Grka Teodorosa Karagiozidosa i klupskog druga Kenana Kovačevića.

U trci na 100 metara slobodno najbrži je bio Leonardo Renić iz  Cipala u kategoriji S6 (1:28,35), drugo mjesto osvojio je Sokratis Pliakos, a treće Nikola Šarić iz Cipala.

U istoj disciplini, u ženskoj konkurenciji, slavila je Kanita Šabanović (2:16,56), ispred klupske drugarice Lejle Sporišević.

Zulfić je slavio i na 100 metara leđno (1:58,87), ispred klupskih drugova Kovačevića i Ahmeda Mašetića.

U ženskoj konkurenciji, u istoj disciplini, Šabanović je pobijedila u vremenu dva minuta, 34 sekunde i 54 stotinke.

Kao drugoplasirana završila je Sporišević, dok je treća bila Godinjak.

U disciplini 100 metara prsno nastupio je po jedan takmičar u obje discipline - Ismail Barlov (2:48,15) i Iskra Dedivanović (2:20,67).

Na 200 metara slobodno pobijedio je Leonardo Renić (3:23,33), ispred Šarića i Zulfića.

U ženskoj konkurenciji nastupila je samo Šabanović (4:45,42).

Isplivane su i dvije discipline mješovito - na 150 metara pobijedio je Ismail Barlov (4:42,61) i 200 metara Ismail Zulfić (4:18,67).

Plivačko nadmetanje svečano je otvorio pomoćnik sekretara za kuturu i sport Glavnog grada Miloš Antić.