ponedjeljak, 26 decembar 2022 09:11

Za medalje borilo se 19 stonotenisera

Prvenstvo Crne Gore u stonom tenisu za osobe sa invaliditetom okupilo je u dvorani Voko 19 takmičara.

U spojenim kategorijama 2-5 (osobe koje igraju iz invalidskih kolica) kod stonotenisera trijumfovao je Ambroz Nikač, ispred drugoplasiranog Senada Husovića i Nedžada Pepića na trećem mjestu.

U konkurenciji takmičarki, u istoj kategoriji,
slavila je Slobodanka Gurešić, koja je u finalu bila bolja od Samre Kojić.

U kategoriji 6-7 (stojeći stav) prvo mjesto osvojio je Đuro Krivokapić.

Kao drugoplasirani završio je Slobodan Mihailović, dok su pobjedničko postolje kompletirali Miloš Mudreša i Zoran Čabarkapa.

Titulu šampiona u spojenim kategorijama 8-10 odbranio je Uroš Gugolj, a u finalu bio je bolji od iskusnog šampiona Dejana Bašanovića.

Kao trećeplasirani završio je Miljan Cerović

U kategoriji 6-10 najbolja je bila Milijana Ćirković, a u finalu bila je bolja od Andree Cebalović.

Šampionat u dvorani Voko odigran je inkluzivno u okviru turnura Podgorica open.

Organizatori devetog Državnog prvenstva za OSI bili su Stonoteniski klub osoba sa invaliditetom Luča i Udruženje paraplegičara Podgorica, uz tehničku podršku STK SPIN, a pod pokroviteljstvom Paraolimpijskog komiteta.