nedjelja, 24 decembar 2023 19:17

Održano Prvenstvo Crne Gore u para stonom tenisu

Prvenstvo Crne Gore u stonom tenisu za osobe sa invaliditetom okupilo je danas u univerzitetskom Sportskom kulturnom centru 19 takmičara.

U spojenim kategorijama 2-5 (osobe koje igraju iz invalidskih kolica) igralo se po sistemu svako sa svakim, a trijumfovala je Samra Kojić, ispred Ambroza Nikača i Nedžada Pepić.

Kao četvrtoplasirani završio je Mersad Murić, dok je peti bio Senad Husović svako sa svakim

U kategoriji 6-7 (stojeći stav) prvo mjesto, kao i prošle godine, osvojio je Đuro Krivokapić.

U finalnom meču slavio je protiv Nikole Kaluđerovića 3:1.

Bronzane medalje osvojili su Milijana Ćirković i Igor Mijović, najmlađi učesnik turnira.

U kategoriji S10 trofej je odbranio Uroš Gugolj, a u finalu bio je bolji od iskusnog šampiona Dejana Bašanovića 3:2.

Kao trećeplasirani turnir su završili Miljan Cerović i Duško Lazović.

Specijalno priznanje dobila je Slobodanka Gurešić, koja zbog zdrastvenih problema nije mogla da nastupi na šampionatu.

Šampionat u dvorani univerzitetskog Sportskog kulturnog centra odigran je inkluzivno u okviru  međunarodnog stonoteniskog turnira Profit App Podgorica open.

Organizatori desetog Državnog prvenstva za OSI bili su Stonoteniski klub osoba sa invaliditetom Luča i Udruženje paraplegičara Podgorica, uz tehničku podršku STK SPIN, a pod pokroviteljstvom Paraolimpijskog komiteta.