srijeda, 13 oktobar 2021 10:15

LUKA BAKIĆ

LUKA BAKIĆ  je rodjen u Podgorici. Bavi se stonim tenisom i nastupa u kategoriji S10. Jedan je od najboljih crnogorskim paraolimpijaca. 2019 godina  Luka Bakić je  uspio da trijumfuje na masters turnirima u Costa Bravi i Linjanu.

Kruna dobrih rezultata sa Masters turnira  je došla sa Evropskog seniorskog prvenstva u finskom Lahtiju, kada je  sa kolegama Filipom Radovićem i Dejanom Bašanovićem osvojio istorijsku ekipnu bronzanu medalju, prvu u istoriji crnogorskog paraolimpijskog pokreta. Učestvovao je na završnom kvalifikacionom turniru za odlazal na Paraolimpijske igre u Tokiju ,koji je održan u Laškom. Nažalost, nije uspio da se kvalfikuje, ali je komisija PTTF mu dodijelila wild card za učešće na igrama u Tokiju. Učestvovao je na Paraolimpijskim igrama u Tokiju 2021.godine u pojedinačnom i ekipnom dijelu.U obje discipline je stigao nadomak medalje,do četvrtfinala. Izuzetne rezultate postiže i  u redovnoj konkurenciji, gdje je osvojio pregršt medalja na takmičenjima, a trenutno je vicešampion Crne Gore u seniorskoj konkurenciji. Bio je u sastavu redovne crnogorske seniorske reprezentacije na svjetskom prvenstvu u Tokio 2014.godine. Stekao je zvanje vrhunskog sportiste. Trenira u Novom Sadu,Srbija sa trenerom Nikolaem Lupuleskim kojem u trenažnom procesu pomaže i njegov brat,legendardni Ilija Lupulesku.

Luka Bakić je stipendista Paraolimpijskog komiteta Crne Gore.